System do e-petycji

Hej,

Uważam że pomysł stworzenia systemu do e-petycji jest warty realizacji.
Link do wątku założycielskiego : link

1polubienie

Tw wszystkie petycje trafiałą albo do zamrażarki albo wprost do niszczarki. Para w gwizdek

Hej,

Słuszna uwaga, zbieranie e-petycji nie służy zmianom legislacyjnym, raczej chodzi o pozyskanie adresów e-mail do ludzi zainteresowanych “branżą”.

1polubienie

Nawet jak idą do niszczarki dają odczuć rządzącym nastroje społeczne. Jest to pewna forma nacisku, zwłaszcza wobec dość leniwego społeczeństwa godna wykorzystania.

Ok więc podsumowuje obecny stan wiedzy.

Narzędzie ma służyć zbieraniu adresów e-mail do dalszego użycia. Warto powiedzieć że stworzenie skutecznej e-petycji będzie wymagało chęci zgłębiania wiedzy z zakresu propagandy.

  1. Zmodyfikujemy projekt białego domu https://petitions.whitehouse.gov/ tutaj link do kodu https://github.com/WhiteHouse/petitions
  2. Potrzebujemy nazwę domeny.
  3. Użytkownik powinien mieć możliwość wykorzystania zebranych adresów mailowych do dalszych kampanii marketingowych.
  4. Potrzebne są osoby które chcą uczyć się skutecznej propagandy. Skuteczność propagandy można mierzyć ilością zebranych maili.

Dopisałbym ,że zabieramy informacje na temat preferencji politycznych podpisującego e-petycje. Czyli tworzymy e-petycje z lgbtowym przekazem i podpisują się nam liberałowie, następnie petycje o nacjonalistycznym wydzwięku, wtedy pozyskujemy adresy nacjonalistów. To ważna informacja ponieważ pozwoli nam ustalić reaktywność danej osoby a w konsekwencji ułatwi prace w zmianie świadomości.

Jeśli chodzi o nazwę to proponuje voxpopuli.forumromanum.pl .
@Kars90 co myślisz?

Powiem że fajne :smile: spójne marketingowo, teraz tak czytam swój poprzedni wpis i dodam że poprzez słowo “reaktywność” miałem na myśli reaktywność w rozumieniu mazurowskim (Marian Mazur - socjocybernetyka).

Hej,

Ja to widzę mniej więcej tak:
Osoba podpisuje e-petycje. Następnie dostaje maila o potwierdzenie podanego adresu e-mail. Potwierdza go klikając w link. Link przekierowuje na stronę z podziękowaniami i z informacją o następnym mailu informującym jak efektywniej uczestniczyć w życiu społecznym, czyli zaloguj sie na forum :wink:

Zebrane maile mogłyby posłużyć jako narzędzie do przeprowadzania dalszych akcji marketingowych. Możliwe że wyjdziemy z własnymi produktami, i nie będą to koszulki - stay tune ;p

Fajnie gdybyśmy opracowali w przyszłości jak efektywnie wrzucić informacje na media społecznościowe.

Kwestia tego kto będzie tego używał jest otwarta, ostatnio zauważyłem że Avaaz robi niezły biznes na strajku kobiet.