System do e-petycji

Hej,

Uważam że pomysł stworzenia systemu do e-petycji jest warty realizacji.
Link do wątku założycielskiego : link

1 polubienie

Tw wszystkie petycje trafiałą albo do zamrażarki albo wprost do niszczarki. Para w gwizdek

Hej,

Słuszna uwaga, zbieranie e-petycji nie służy zmianom legislacyjnym, raczej chodzi o pozyskanie adresów e-mail do ludzi zainteresowanych “branżą”.

1 polubienie

Nawet jak idą do niszczarki dają odczuć rządzącym nastroje społeczne. Jest to pewna forma nacisku, zwłaszcza wobec dość leniwego społeczeństwa godna wykorzystania.

Ok więc podsumowuje obecny stan wiedzy.

Narzędzie ma służyć zbieraniu adresów e-mail do dalszego użycia. Warto powiedzieć że stworzenie skutecznej e-petycji będzie wymagało chęci zgłębiania wiedzy z zakresu propagandy.

  1. Zmodyfikujemy projekt białego domu https://petitions.whitehouse.gov/ tutaj link do kodu https://github.com/WhiteHouse/petitions
  2. Potrzebujemy nazwę domeny.
  3. Użytkownik powinien mieć możliwość wykorzystania zebranych adresów mailowych do dalszych kampanii marketingowych.
  4. Potrzebne są osoby które chcą uczyć się skutecznej propagandy. Skuteczność propagandy można mierzyć ilością zebranych maili.

Dopisałbym ,że zabieramy informacje na temat preferencji politycznych podpisującego e-petycje. Czyli tworzymy e-petycje z lgbtowym przekazem i podpisują się nam liberałowie, następnie petycje o nacjonalistycznym wydzwięku, wtedy pozyskujemy adresy nacjonalistów. To ważna informacja ponieważ pozwoli nam ustalić reaktywność danej osoby a w konsekwencji ułatwi prace w zmianie świadomości.

1 polubienie

Jeśli chodzi o nazwę to proponuje voxpopuli.forumromanum.pl .
@Kars90 co myślisz?

Powiem że fajne :smile: spójne marketingowo, teraz tak czytam swój poprzedni wpis i dodam że poprzez słowo “reaktywność” miałem na myśli reaktywność w rozumieniu mazurowskim (Marian Mazur - socjocybernetyka).

Hej,

Ja to widzę mniej więcej tak:
Osoba podpisuje e-petycje. Następnie dostaje maila o potwierdzenie podanego adresu e-mail. Potwierdza go klikając w link. Link przekierowuje na stronę z podziękowaniami i z informacją o następnym mailu informującym jak efektywniej uczestniczyć w życiu społecznym, czyli zaloguj sie na forum :wink:

Zebrane maile mogłyby posłużyć jako narzędzie do przeprowadzania dalszych akcji marketingowych. Możliwe że wyjdziemy z własnymi produktami, i nie będą to koszulki - stay tune ;p

Fajnie gdybyśmy opracowali w przyszłości jak efektywnie wrzucić informacje na media społecznościowe.

Kwestia tego kto będzie tego używał jest otwarta, ostatnio zauważyłem że Avaaz robi niezły biznes na strajku kobiet.

@admin Projekt petycji Białego domu nie jest najlepszym pomysłem. Przerabianie go pod nasze wymagania zajmie zbyt dużo czasu, do tego jest napisany w starej technologii i wygląda bardzo nieelastycznie. Praca nad przerobieniem tego potrwa dłużej niż napisanie od nowa.

Proponuję zebrać kompletną listę wymagań i albo w tym wątku albo w osobnym prowadzić dyskusję na temat funkcjonalności projektu. To można zrobić w dość krótkim czasie tak że będzie to spełniało nasze wymagania i nie zamkniemy sobie drogi na rozwój.

@dawidjez Ok, jest jeszcze opcja wdrożenia projektu parlamentu brytyjskiego https://github.com/alphagov/e-petitions. Licencja to MIT, więc możemy robić co chcemy z kodem. Jedynym problemem jest layout, wydaje mi się że jest mocno nieprzejrzysty. Projekt białego domu pod tym względem wydaje mi się bardziej intuicyjny https://petition.parliament.uk/

Wszystkie szczegóły dotyczące wymagań dogadajmy tutaj, po całkowitym wdrożeniu projektu wydamy oficjalny dokument na wiki, lub/i na githubie.

@admin obawiam się, że w przypadku tego projektu nie mogę się w pełni kompetentnie wypowiedzieć dlatego że jest napisany w Ruby. Widzę że projekt stoi w kontenerze Dockera co daje nam możliwość izolowania tego jednak należy pamiętać o tym że będzie to trochę ważyło.

Na pewno nie będę w stanie tego zmodyfikować pod nasze wymagania.
Musimy to przemyśleć bo nie wiemy czy posiada wszystkie funkcje których wymagamy

No ok to stawiamy repo i robimy w laravelu?

Dostałem odpowiedź od ministerstwa cyfryzacji.

Dotyczy: zapytania przekazanego drogą elektroniczną w dniu 29 grudnia br., w sprawie formy petycji

Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach petycję składa się w formie pisemnej albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Petycja powinna zawierać:

  1. oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji na­leży wskazać oznaczenie każdego z tych podmiotów oraz osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję;
  2. wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać miejsce zamieszkania lub siedzibę każdego z tych podmiotów;
  3. oznaczenie adresata petycji;
  4. wskazanie przedmiotu petycji.

Petycja składana w formie pisemnej powinna być podpisana przez podmiot wnoszący petycję, a jeżeli podmiotem wnoszącym petycję nie jest osoba fizyczna lub gdy petycję wnosi grupa podmiotów - przez osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję.

Petycja składana za pomocą środków komunikacji elektronicznej może być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym oraz powinna zawierać także adres poczty elektronicznej podmiotu wnoszącego petycję

Oznacza to że możemy zaimplementować dodatkową funkcjonalność która pozwoli na nagłośnienie e-petycji a następnie wyśle petycje do ministerstwa. Zgodnie z https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/jak-zlozyc-petycje taka petycja jest wiążąca dla ministerstwa i musi zostać rozpatrzona.

link do githuba https://github.com/ForumRomanum/e-petition