Obszary działania

Dzień dobry,

Dziękuję za stworzenie tego forum, myślę że to świetna inicjatywa.

Mam parę pomysłów, nad którymi można by podziałać (zresztą zainspirowane po części wykładami p. Magdaleny Ziętek-Wielomskiej):

Edukacja

A konkretnie klasyczna i domowa. Myślę, że przydałaby się polskojęzyczna strona, która zbierałaby tak bardzo rozproszone informacje nt. edukacji domowej. Chyba najlepiej w formie wikipedii (nawet zrobiłem próbkę tutaj jakiś czas temu). Nawiązałem nawet kontakt z p. Dariuszem Zalewskim nt. tzw. „Great Books” (tu i tu). Zgłosiła się nawet 1 osoba chętna do pomocy w redagowaniu tego.

Przy okazji zareklamuję świeżą inicjatywę na Warszawskiej Pradze: https://www.facebook.com/events/628158237864109/

Religia

Jak to mówią, portfel nawraca się ostatni. Zszokowany asortymentem na Fluminalis oraz Relimarkt, chodzi za mną od dawna myśl założenia fundacji, która skupowałaby relikwie i oddawała je kościołom w Polsce (mam nawet patronów: św. Józef z Arymatei, św. Weronika, św. Pius I (zabraniał pod surowymi karami sprzedawać dobra kościelne), św. Maria Egipcjanka). Nie znam się na fundacjach, potrzebowałbym czyjejś pomocy.

Druga sprawa, to od jakiegoś czasu digitalizuję „Żywoty świętych” o. Prokopa Kapucyna (mam wydanie od 3dom, uważam że wyd z 1882 jest bardzo dobre nawet w porównaniu z wyd z 1937). Czytanie żywotów świętych jest starą praktyką chrześcijańską, dziś trochę zapomnianą. Być może jeśli to znajdzie się w przystępnej, cyfrowej formie (może aplikacja na telefon z żywotem z dnia) to da jakieś owoce. Powiązane z tematem edukacji zresztą.

To na razie tyle.

Pozdrawiam i życzę sukcesów,
Przemek

Dzień dobry,

Edukacja

Jeśli chodzi o oprogramowanie to zaproponowałbym coś bardziej na czasie tutaj, również open-source.

Jeśli Pańska inicjatywa nabierze tempa chętnie podepnę wikipedie pod forum romanum.

1polubienie